9:00 - 17:00

Godziny Otwarcia

22 212-54-54

Kontakt

Facebook

LinkedIn

Blog

Rzeźba zdekomunizowana

Alina Szapocznikow, to jedna z najbardziej znanych współczesnych polskich rzeźbiarek. Ostatnio opinię publiczną zelektryzowała wieść, że rzeźba artystki zatytułowana „Przyjaźń” zostanie wystawiona na sprzedaż w prywatnym domu aukcyjnym. Przewidywana cena wynosi 900 tysięcy złotych, choć mówi się też o kilku milionach… Niby wiadomość nie powinna wzbudzać emocji. Dzieła wielkich artystów mają swoją wartość. Jednak im więcej informacji, tym zdziwienie większe. Rzeźba spiżowa została stworzona w czasach komunistycznych, bo wtedy tworzyła Artystka, na konkurs. I to był błąd. Przedmiotem konkursu miała być alegoria przyjaźni polsko-sowieckiej. Na usprawiedliwienie rzeźbiarki dodam, że konkursów poświęconych przyjaźni polsko-amerykańskiej wtedy nie organizowano. Rzeźba przedstawiała dwóch mężczyzn w przyjacielskim...

Czytaj...

Piraci drogowi

Wobec jednego z rajdowców z Polski, którzy spowodowali śmiertelny w skutkach wypadek w Kubinie Dolnym na Słowacji, sąd zastosował właśnie tymczasowe aresztowanie. Jak donoszą media, kierowca może spodziewać się kary w wysokości do 5 lat pozbawienia wolności. Ta niechlubna sprawa naszych rodaków stała się kanwą do zgłoszenia przez niektóre środowiska polityczne na Słowacji postulatu zaostrzenia kar za przestępstwa drogowe.

O ważności wyroków

a

Dużo się dzieje w naszym państwie prawa, czy też raczej w prawie państwowym. Od jakiegoś czasu udzielając porad z ostrożności robię zastrzeżenie: proszę Pana Klienta, stan prawny jaki panu omówiłem, obowiązuje dzisiaj. Co się wydarzy przez najbliższą noc, tego nie wiem. Czy za dzień, miesiąc  rok, nie pojawi się nowe prawo działające wstecz i podważające nasze dzisiejsze ustalenia – nie daję gwarancji.